Коментарът на вицепремиера на Руската федерация Дмитрий Рогозин относно намеренията на българското правителство да замени остарелите руски бойни самолети е напълно неприемлив. Това заяви външният министър Даниел Митов в изявление.

„България е суверенна държава, която взема самостоятелни решения, свързани със сигурността си. Те не подлежат на коментар от страна на висши представители на други държави“, допълни той.
Митов има предвид коментара в социалната мрежа „Туитър“ на руския вицепремиер Дмитрий Рогозин, който казва, че „някой си Шаламанов е убедил премиера Близнашки за пореден път да предаде Русия“. Става въпрос за решението на България да спре да използва руски изтребители.
„Намирам за крайно недостойни и квалификациите, отправени от господин Рогозин към българския министър на отбраната. Независимо от избраната форма и средство на комуникация те са в разрез с добрия тон и издават за съжаление липса на уважение към българските институции и държава“, отбелязва Митов.