Ботев (Пловдив) завърши 2:2 с Левски

Ботев (Пловдив) направи 2:2 като гост на Левски в днешното дерби от 20 кръг на Първа лига.

Два гола за гостите отбеляза Атанас Илиев, който вече има 4 попадения в мачовете си срещу „сините“.

Той изведе гостите напред след акция отляво на Маркиньос в 16-ата минута.

Домакините изравниха чрез Робърта в 33-ата минута след грешка на защитата и саба реакция на вратаря Георги Аргилашки. Пълният отбрат направи с обмбен изстрел Мартин Петков в 40-ата минута.

Атанас Илиев върна засече центриране на Реда Рабеи и възстанови равенството в 56-ата минута.

Мишел Еспиноса удари гредата след удар с глава в 76-ата минута, а Славчо Шоколаров пропусна от чиста позиция с неточно засичане в добавеното време.

Така Ботев продължава да няма победа като гост на Левски от 24 години, като това е едва втората точка за пловдивчани при гостуванията им в София.

Азрудин Валентич пък още очаква първата си победа откакто е застанал начело на тима.

Ботев събра 17 точки, с една повече от Славия и Етър, както и с 2 от последния Ботев (Враца).

Утре Славия гостува на Царско село, а врачани на Монтана.

Убедителен лидер е Лудогорец, който разби с 4:1 като гост Берое и вече има 8 точки аванс пред ЦСКА-София и 9 пред Локомотив.

Етър пък отлепи от дъното след 3:1 над ЦСКА 1948.