Локо Пловдив загуби с 0:2 от Берое

Локомотив (Пловдив) загуби домакинството си на Берое с 0:2 в мач от плейофите на Първа лига.

И двата гола за гостите отбеляза  Мартин Камбуров, който вече има 16 от началото на сезона и общо 235 – само с 18 по-малко от лидера във вечната ранглиста на голмайсторите Петър Жеков.

В 5-та минута Петър Витанов получи топката в наказателното поле, но топката му бе избита преди да нанесе изстрел. В 13-та минута Масоеро засече с глава центриране на Умарбаев, топката мина над целта. В края на първата част Мартин Камбуров стреля директно от фаул, но кълбото срещна стената.

В 58-та минута Октавио бе съборен в наказателното поле на Локомотив и Николай Йорданов отсъди дузпа. Мартин Камбуров реализира и направи 0:1. В 76-та минута “зелените” стигнахадо второ попадение. Александър Цветков стреля, а Камбуров отклони топката за крайното 0:2.

Загубата остави Локомотив на петото място с 50 точки, Берое е шести с 46.

В четвъртък „черно-белите“ са домакини на ЦСКА-София от 20:30 часа на “Лаута”. Мачът ще предаваме пряко по Радио Пловдив.