Дубълът на Спартак (Пловдив) завърши първи в своята група след победа над ФК Тракия (Стамболийски)

Б-отборът на Спартак (Пловдив) спечели първенството на Б- Регионална група Запад, след победа с 3:1 срещу втория в класирането Тракия (Стамболийски).

Така кръг преди края на първенството „гладиаторите“ са с 5 точки преднина.

През  двубоя, игран на „Айсберг Арена“, играчите на Неделин Петров тотално доминираха над своя съперник и поведоха в резултата още в 10′ след страхотен прехвърлящ удар на Денис Хасан.

До края на полувремето Георги Лазаров изпусна две сериозни положения.

Втората част започна отново добре за Спартак и в 58′ след центриране на Денис Хасан, Атанас Филипов засече добре топката за 2:0.

Стефан Учиков можеше да направи резултата класически, но ударът му с глава срещна горната греда и тупна малко пред гол линията.

В 66′ Георги Лазаров все пак направи резултата 3:0 след втора асистенция на Хасан.

11 минути преди края на мача Спартак остана с 10 човека, след като Димитър Милчев бе изгонен с втори жълт картон.

В последната минута гостите отбелязаха почетното си попадение, но това не помрачи радостта на „гладиаторите“.

Така през последния кръг на първенството Спартак-2 гостува на Брестовица в неделя.