Ботев (Пловдив) загуби от Лудогорец с 1:2

Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от Лудогорец (Разград) в среща от 3-ия кръг на плейофите на Първа лига.

Двубоят се игра пред празните трибуни на „Футболен комплекс Ботев 1912“.

Заради наказанието от мача с Левски, „канарчетата“ не можеха да разчитат на своя 12-ти играч. Късметът също обърна гръб на „жълто-черните“, тъй като двата гола на „зелените“ паднаха по много нелеп начин.

Разградчани, които играеха само за честта си, имаха повече ситуации за гол. В първите минути гостите изпълниха няколко корнера, а Ботев отговори с опасен удар на Емануел Току.

Последваха два опасни удара на Текпетей, а в 23-ата минута Самуел Супрайен влезе грубо в краката на Доминик Янков и националът на България бе заменен принудително. В 32-ата минута Тисера отправи силен удар, минал покрай вратата.

В 39-ата минута Спас Делев напредна и стреля в наказателното поле, топката рикошира в Супрайен и влетя във вратата за 0:1. В последната минута на първата част Реда Рабей нахлу отдясно и центрира, а Па Конате се измъкна от отбраната и прати топката в мрежата за 1:1.

Второто полувреме стартира равностойно, а в 56-ата минута гостите стигнаха до втори гол, дошъл отново с голяма доза късмет. Текпетей опита пас към Спас Делев, а Джеймс Етоо в опита си да пресече подаването прати топката в собствената си врата.

Само няколко минути по-късно Ботев бе близо до изравняването, след като Мохамед Брахими демонстрира скоростта си и се отскубна от отбраната, след което останал сам срещу вратаря стреля, но стражът спаси. До края на мача „зелените“ отправиха няколко опасни удара, а в 86-ата минута главният съдия си навлече гнева на „канарчетата“, спирайки опасна атака.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Хидайет Ханкич, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс (85 – Точукву Нади), Тодор Неделев, Мохамед Брахими (75 – Джак Лейн), Емануел Току, Джеймс Етоо, Самуел Супрайен, Реда Рабей (85 – Димитър Тонев), Роберто Пунчец