Академик (Пловдив) победи Балкан (Ботевград) и се върна в битката за Топ 4

Академик (Пловдив) записа най-силния си мач от началото на сезона и то в най-важния си двубой, като успя да подчини с 15 точки разлика Балкан у дома – 87:72.

Така пловдивчани изравниха серията – 1:1 победи и ще се стигне до трети решителен мач в Ботевград на 9 май.

Преди началото на двубоя капитанът на Академик Тони Гуджино зарадва своята съпруга Грета за нейния имен ден с хубав букет.

Първата четвърт Академик стартира ударно и поведе със 7:0, гостите успяха леко да намалят изоставането си и дори поведоха с 16:15, но частта беше спечелена с 18:16 от пловдивчани.

Втората четвърт Балкан успя да спечели с 22:18 и така на полувремето гостите имаха преднина от две точки при 38:36.

В третата четвърт момчетата на Йордан Янков бяха страхотни.

Те първо бързо успяха да изравнят резултата и след това да направят сериозна разлика, която достигна до 11 точки при 57:46 и 60:49. Частта беше спечелена с 24:18 от пловдивчани, а след 30 минути резултатът беше 60:56 за Академик.

В последната четвърт пловдивчани отново бяха страхотни дръпнаха с цели 13 точки при 71:58, а след това се стигна и до 14 точки разлика при 78:64. Разликата стана и 18 точки при 83:65. Частта беше спечелена с 27:16 от пловдивчани, а крайният резултат беше 87:72.

Васил Бачев стана най-резултатен за пловдивчани с 26 точки, а Тони Гуджино добави 17, Дайшон Найт завърши с 15 точки.

За Балкан Дерик Маркс, Ахмад Рори и Димитър Димитров завършиха с по 13 точки.

Решителната трета част е на 9 май в Ботевгард. Победителят се класира за полуфиналните плейофи, където са вече Левски и Рилски спортист.