Ботев (Пловдив) победи като гост Арда (Кърджали) с 0:2

Ботев (Пловдив) стартира с ценна победа официалните мачове през 2022 година.

В среща от 20-ия кръг „канарчетата“ се наложиха с 2:0 над Арда.

„Жълто-черните“ получиха солидна подкрепа от стотици бултраси, които накараха пловдивчани да се чувстват като домакини. С огромна заслуга за успеха се оказаха две от смените на Азрудин Валентич, които обърнаха развоя на срещата и бяха в основата на двете попадения.

Футболистите на Ботев играха през всичките 90 минути с ленти на ръцете, посветени на стадион „Христо Ботев“. През първата част двата тима по-скоро се разузнаваха и чистите голови положения липсваха.

Първата добра ситуация дойде в 27-ата минута, когато записалият официален дебют Мохамед Брахими се отскубна сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. 7 минути по-късно силен удар на Реда Рабей мина над гредата, а при идентична ситуация в 44-ата минута шут на Тилев прати кълбото над напречния стълб.

След почивката двата тима изостриха играта си в атака и пред двете врати имаше редица ситуации за гол. В 54-ата минута сериозни искри прехвърчаха между Па Конате и Тонислав Йорданов, като след края на ситуацията двамата футболисти получиха жълти картони.

120 секунди по-късно от добра ситуация Йорданов стреля в ръцете на Ханкич. В 65-ата минута домакините направиха фрапантен пропуск, след като Румен Руменов остана очи в очи с Ханкич, но стреля покрай вратата.

В 70-ата минута Азрудин Валентич направи две смени, пускайки в игра Димитър Тонев и Антоан Бароан, а с този си ход наставникът на пловдивчани спечели мача. След точно четири минути игра Димитър Тонев получи в половината на Арда и направи страхотен извеждащ пас към Антоан Бароан.

Нападателят овладя кълбото, напредна и с прекрасно насочен удар взриви гостуващия сектор, откривайки резултата. В 81-ата минута „сините“ направиха втори непростим пропуск, след като Ковачев бе оставен абсолютно непокрит в малкото наказателно поле, но стреля високо над вратата.

В минутите до края „канарчетата“ стояха стабилно в защита, като дори не позволяваха на домакините да се доближат на опасна близост до вратата на Ханкич. Дълбоко в добавеното време Реда Рабей пресече пас в половината на Ботев, пусна наляво към Антоан Бароан и нападателят пробва удар, топката рикошира в бранител и влетя във вратата за крайното 2:0.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Хидайет Ханкич, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс (70 – Антоан Бароан), Тодор Неделев (70 – Димитър Тонев), Мохамед Брахими, Емануел Току (84 – Филип Филипов), Джеймс Етоо, Реда Рабей, Роберто Пунчец, Станислав Работов (60 – Николай Минков)