Ботев (Пловдив) победи Царско село с 2:1

Ботев (Пловдив) победи с 2:1 Царско село в мач от 19-ия кръг на Първа лига и завърши годината с успех.

Реда Рабей отбеляза победния гол в последната минута на редовното време.

Домакините поведоха още в 10-ата минута. Вратарят на Царско село Янко Георгиев беше принуден да избие топката в напречната греда след удар на Емануел Току, а при добавката Антоан Бароан беше точен за 1:0.

Няколко минути преди почивката обаче гостите успяха да изравнят. Лукас Диас центрира от корнер, а бившият играч и капитан на „канарчетата“ Лъчезар Балтанов засече за 1:1.

Малко след това Ботев можеше отново да излезе напред, но след удар на Виктор Генев топката се отби в гредата.

След почивката греда удари и Димитър Тонев.

Натискът, който наложиха домакините, все пак даде резултат в 90-ата минута след точен удар отблизо на Реда Рабей за крайното 2:1.

С успеха „канарчетата“ заемат 4-ото място в класирането с 32 точки, колкото има и Черно море, който утре гостува на ЦСКА. Царско село е на 14-о място с 11 пункта. Лидер е Лудогорец с 42 точки.