Ботев (Пловдив) и Локомотив (София) завършиха 0:0

Ботев (Пловдив) завърши 0:0 като гост на Локомотив (Сф) в среща от 13 кръг на Първа лига.

На националния стадион „Васил Левски“ двата отбора направиха интересен мач, създадоха доста положения, но не можаха да си отбележат гол.

Срещата започна с два сериозни пропуска на домакините на Александър Александров и Октавио, а малко след това нападателят на Ботев Маркиньос също пропусна да се разпише от чиста позиция.

В 27-ата минута Селсо Рапосо направи пробив отдясно и пусна топката към Октавио, но ударът му срещна гредата..

В последната минута на първото полувреме Тодор Неделев стреля опасно от фаул, но Любенов успя да отбие в корнер.

След почивката ситуацията бе идентична, двата отбора продължиха да играят открито, но не успяха да намерят начин да си отбележат.

Ботев продължава да няма победа като гос от началото на сезона и остана на четвъртото място с актив от 22 точки, а столичните „железничари“ са девети с 14 точки.