Академик (Пловдив) победи Сигал (Прищина) с 94:85

Миналогодишният финалист в Балканската баскетболна лига Академик (Пловдив) стартира с победа новия сезон в турнира.

Пловдивчани надиграха като гост косовския Сигал (Прищина) с 94:85. Това беше и първи успех за пловдивчани през новия сезон.

Лошо започна първата четвърт за пловдивчани, в която домакините спечелиха с 31:19. Във втората четвърт обаче Академик беше категоричен и я спечели след 27:17 и така на полувремето авансът на домакините беше само две точки – 48:46.

Академик направи много силна и трета четвърт, която спечели с 27:18. Последната четвърт завърши при 21:19 за пловдивчани и така те спечелиха двубоя след 94:85.

Страхотен мач изигра Томислав Минков, който стана топ реализатор с 26 точки, 15 добави капитанът Васил Бачев, а с 14 се отчетоха Николай Николов и Неманя Бешович.