Пловдивското дерби завърши без победител

Локомотив и Ботев завършиха наравно 1:1 в 113-то пловдивско дерби от деветия кръг на Първа лига.

Гостите, които влязоха в сблъсъка със самочувствието на лидери в класирането, изиграха по-силен първи половин час и откриха чрез Виктор Генев. Капитанът на „канарчетата“ Тодор Неделев центрира в наказателното поле, където топката стигна до Генев и той с акробатичен удар преодоля Лукас Рейдър.

Положението бе преразгледано от ВАР за евентуална игра с глава на Кевин Янсон, която щеше да направи активна позицията на Генев и той да е в засада, но в крайна сметка арбитрите прецениха, че бранителят не е играл с топката и зачетоха гола.

Локомотив заигра по-добре и закономерно стигна до изравнително попадение в началото на втората част.

Венсан Марсел се оказа най-съобразителен след опит за удар на капитана на „смърфовете“ Димитър Илиев и с плътен шут прониза Георги Аргилашки.

Малко по-късно Тодор Неделев стреля опасно, но неточно след двойна комбинация.

Капитанът на „жълто-черните“ получи контузия при един удар l 57-ата минута и бе принудително заменен.

Ботев е еднолично на първа позиция с 18 точки, с една повече от втория Славия, който в понеделник гостува на Локомотив (София). Локомотив е 11-и със седем точки. В следващия кръг „канарчетата“ приемат ЦСКА, докато „смърфовете“ са гости на Берое.