Ботев (Пловдив) победи Славия с 1:0 в контролен мач

Ботев (Пловдив) се наложи с 1:0 над Славия (София) в контролна среща.

Спарингът се игра на перфектния терен на „Овча Купел“ в София.

Двата тима направиха интересен за наблюдаване сблъсък, в който имаше доста голови положения и пред двете врати. През първата част „канарчетата“ бяха по-добрият отбор, докато след почивката играта бе по-изравнена.

След равностойни първи минути, в 10-ата минута Антоан Бароан получи отличен извеждащ пас и остана очи в очи с Георги Петков. Нападателят преодоля вратаря, след което бе фаулиран от стража пред наказателното поле, а за нарушението вратарят получи жълт картон, което бе нормално с оглед приятелския характер на срещата.

От последвалия фаул Маркиньос стреля в стената. В 19-ата минута Маркиньос центрира от корнер, защитата на „белите“ не се намеси по най-добрия начин и Антоан Бароан засече с глава, а след лек рикошет в бранител топката влетя във вратата за 1:0.

След по-малко от 120 секунди индивидуален рейд на Маркиньос завърши с опасен удар от 20 метра, който бе отразен от Георги Петков. В 27-ата минута пловдивчани направиха много сериозен пропуск, след като Маркиньос се пребори отлично за топката и пусна към Току, който необезпокояван от границата на наказателното поле стреля неточно.

В 34-ата минута ботевистите изтърваха нова добра възможност, след центриране от фаул на Маркиньос и удар с глава на Кевин Янсон, който на 5-6 метра от вратата прати кълбото над гредата. Домакините отговориха с точен удар на Виячки в 37-ата минута, спасен без проблеми от Аргилашки.

Секунди по-късно Ботев направи поредния си фрапантен пропуск, като този път с неточен удар се отчете Минков. Кевин Янсон намери Маркиньос в наказателното поле, бразилецът овладя и подаде надясно към Минков, който от точката на дузпата стреля покрай гредата.

Второто полувреме стартира с натиск на „белите“, които бяха по-активният тим в първите минути. В 50-ата минута Емануел Току допусна ужасяваща грешка в наказателното си поле, Тони Тасев овладя, залъга защитник и стреля от 10 метра, но ударът не бе достатъчно силен и Георги Аргилашки спаси.

В 65-ата минута Дилан Мертенс отправи много опасен удар от границата на наказателното поле, пратил топката на сантиметри от гредата. В 73-ата минута Самуел Супрайен бе напът да си вкара автогол, след като засече към собствената си врата центриране отдясно, но Георги Аргилашки се намеси блестящо и изби.

Последва серия от пет поредни корнера пред вратата на Ботев, но до опасно положение не се стигна. В 78-ата минута Николай Минков демонстрира отличната си скорост и след като преодоля бранител подаде към Маркиньос, последва плътен удар, но вратарят спаси.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Самуел Супрайен, Виктор Генев, Филип Филипов, Николай Минков, Кевин Янсон, Дилан Мертенс, Емануел Току, Антоан Бароан, Маркиньос

РЕЗЕРВИ: Християн Карастойков, Мите Цикарски, Иван Василев, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Юсеин Касов