Спартак (Пловдив) победи Дълго поле с 5:2

Спартак (Пловдив) постигна 26- тата си поредна победа след като се наложи с 5:2 при гостуването си на Дълго поле в мач от 27- ми кръг на А- регионална група.

„Гладиаторите“ натиснаха съперникa още в началото на мача, но резултатът бе открит в 15′, когато Александър Стойчев засече центриране на Кирил Георгиев от ъглов удар.

В 30′ Тодор Тимонов намери Георги Лазаров на точката на дузпата и младият нападател с много точен удар покачи резултата на 0:2.

На два пъти Любомир Цеков, Георги Лазаров и Валентин Сливов можеха да покачат резултата, но вместо това домакините върнаха едно попадение през първото полувреме.

В началото на второто полувреме от съмнително за засада положение, Спартак допусна резултатът да бъде изравнен.

След това обаче на терена имаше само един отбор. В 56′ след разбъркване в наказателното поле, Кръстьо Милев бе най- съобразителен и вкара за 2:3.

В 68′ Георги Лазаров отбеляза второто си попадение в мача за 2:4, а в 80′ Дюлгерски засече центриране на Александър Стойчев и оформи крайното 2:5.

Мачът можеше да бъде с двуцифрен резултат, но нападателите на Спартак направиха куп пропуски.

Така Спартак е с пълен актив от 78 точки и голова разлика 122:7.

В следващия кръг, на 15 май от 10 часа, „гладиатoрите“ приемат тима на Спартак Болярци.