ЦСКА победи Ботев(Пловдив) с 3:2

Ботев (Пловдив) загуби с 2:3 като гост на ЦСКА в голово шоу от 11 кръг на Първа лига, белязано от спорни съдийски решения и на българския ВАР.

Жорди Кайседо вкара два гола за „червените“ в 43-ата и в 73-ата минута, а един добави Георги Йомов в 71-ата.

Точни за „канарчетата” бяха Тодор Неделев от дузпа в 78-ата минута и смяната Димитър Тонев в 83-ата.

Гостите от Пловдив имаха сериозни претенции за неправилно отменено попадение на Маркиньос през втората част заради засада. Ситуацията бе обстойно прегледана със системата за видеоарбитраж, която потвърди първоначалното решение на съдийската бригада.

Реферът Георги Давидов не видя и дузпата за Ботев при нарушението на Томас Лам срещу Маркиньос. Този път ВАР му посочи правилно и наказателният удар бе отсъден.

След успеха си ЦСКА измести Ботев (Пловдив) във временното класиране и се изкачи на второ място с актив от 22 точки. Възпитаниците на Стойчо Младенов се доближиха на само две точки от лидера Лудогорец, който е и с мач повече от „червените”. „Жълто-черните” вече са трети с 21 точки.