Локомотив (Пловдив) победи като гост Родопа (Смолян) с 4:0

Локомотив (Пд) продължава без проблеми към 1/8-финалите за Купата на България.

„Смърфовете“ се наложиха с 4:0 при визитата си на Родопа (Смолян) и по този начин отстрани своя съперник. В герой за черно-белите се превърна нападателят Георги Минчев, който реализира 3 от попаденията за успеха.

Локомотив поведе след само 4 минути игра. Киков фаулира в наказателното си поле Кристиан Гомис и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Георги Минчев бе точен за 0:1.

В 19-ата минута гостите удвоиха аванса си. Йосип Томашевич проби отляво и центрира прекрасно към Минчев. Нападателят от непосредствена близост засече с глава за 0:2.

„Смърфовете“ стигнаха до класическа преднина в последната минута на редовното време.

В 45-ата минута Локомотив стигна до трети гол. Минчев свали с глава центриране в наказателното поле. Венсан Марсел пък с чудесен изстрел от въздуха прати топката под напречната греда за 0:3.

След час игра възпитаниците на Александър Тунчев за малко да реализират за четвърти път. Гомис намери на границата на наказателното поле Марсел. Последният влече малко навътре и стреля мощно с левия крак. Топката обаче разтресе горната греда.

4 минути след това „черно-белите“  все пак отново ликуваха. Марсел центрира отдясно, а Минчев засече с глава пред вратарското поле за 0:4. По този начин нападателят оформи и своя хеттрик.

До края влезлите на смяна Димитър Илиев и Карагарен удариха по веднъж гредите, а в 92-ата минута съдията отсъди втора дузпа за Локомотив за нарушение срещу Карагарен. Той шутира по земя в десния ъгъл, но вратарят Стефан Дафовски реагира отлично и спаси.